Zamek G1000 chrom Zamek G1000 chrom
Cena: 290,00 zł (netto: 235,77 zł )
  • nowość
Zamek TYTAN Z2 lewy brąz Zamek TYTAN Z2 lewy brąz
Cena: 249,00 zł (netto: 202,44 zł )

Oferta zamków do drzwi marki Gerda

Posiadamy w ofercie zamki, które sełnią oczekiwania każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo, niezawodność oraz solidność wykonania. Stosuje się je przede wszystkim w ramach zabezpieczenia antywłamaniowego, systemu kontroli dostępu lub blokady pomieszczeń wewnętrznych przed nieautoryzowanym dostępem. Występują w różnych rozmiarach, typach i kolorach. Mają elegancki wygląd i solidną budowę. Zapoznaj się z ofertą już teraz!

Rodzaje zamków do drzwi

Pierwszy rodzaj to zamki wpuszczane, które chowane są wewnątrz skrzydła drzwi. Z reguły umieszczane są w dolnej części i w sposób zintegrowany obsługują również klamkę. Zamki wpuszczane występują w trzech konfiguracjach – z potrójnym ryglem bez obsługi klamki, z potrójnym ryglem oraz obsługą klamki i z pojedynczym płaskim ryglem i obsługą klamki. Typ kasety zamek Gerda z ryglem płaskim posiada wiele rozmiarów, które umożliwią dopasowanie do konkretnych drzwi.

Zamki nawierzchniowe umieszczane są jako dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ pełnią często rolę zabezpieczeń antywłamaniowych. W ofercie mamy modele wyposażone w sztywny łańcuch, czyli zasuwę umożliwiającą uchylenie drzwi z jednoczesną blokadą przed wtargnięciem. Modele z elektronicznym alarmem uruchamiają syrenę przy próbie wyłamania.

Zamki nawierzchniowe posiadają odmiany bez pokrętła, dla pomieszczeń lub budynków, w których nie ma potrzeby zamykania od wewnątrz. Oprócz tego posiadamy zamki z teleskopowymi sztabami, które zabezpieczają drzwi również od strony zawiasów, przez całą szerokość drzwi.

Rygle elektromagnetyczne współpracują z systemami kontroli, takimi jak domofony, alarmy, czy czytniki kart. Zamki elektromagnetyczne Gerda dzięki cewce elektromagnetycznej pod wpływem napięcia odblokowują się na określony czas. Doskonale współpracują z zamkami wpuszczanymi, ponieważ stanowią blokadę otwarcia drzwi, której sterowanie odbywa się bez użycia klucza. Dla lepszego działania powinny być instalowane przy drzwiach samozamykających się.

Jak wybrać zamek do drzwi

Wybór zamka do drzwi uzależniony będzie częściowo od rodzaju drzwi. Jeśli jednak mamy pełne możliwości dostosowania, zamek Gerda powinien odzwierciedlać potrzeby użytkowe. W domu i mieszkaniu stosować można zabezpieczenie podwójne, zamki wpuszczane i nawierzchniowe. Ich typ dyktowany będzie wyglądem, stopniem bezpieczeństwa oraz rodzajem stolarki. Należy pamiętać, że zamki wpuszczane dobiera się od kierunku otwierania drzwi. Rygle elektromagnetyczne natomiast wymagają podania napięcia. Ich rodzaj wybiera się w oparciu o parametry systemu sterującego – uruchamiane prądem stałym lub zmiennym, rewersowe (blokowane pod działaniem prądu) lub zwykłe. Niektóre modele posiadają manualne wyłączniki lub pamięć – po podaniu napięcia pozostają otwarte do momentu pierwszego otwarcia drzwi.

Zamki odporne na włamania

Zamek Gerda posiada technologie, których konstrukcja odporna jest na uszkodzenia czy próby włamania. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadają masywne rygle. Sposób montażu i monolityczna budowa uniemożliwia ich wywarzenie lub wyrwanie. Nasze zamki powstają pod okiem specjalistów z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Komendy Głównej Policji, a każdy nowy model jest testowany pod kątem wytrzymałości i bezpieczeństwa. Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu!

Sprawdź również:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl