Wkładki do Zamków GERDA

Oferta wkładek Gerda do zamków w drzwiach

Wkładka do zamka Gerda ma wiele rodzajów i mimo podobnego wyglądu, różnią się od siebie rodzajem użytych technologii, norm bezpieczeństwa i zastosowaniem. Większość z nich będzie pasować do standardowych drzwi, posiadających zamek wpuszczany, które wykorzystuje się nie tylko do zabezpieczenia wejścia domów i mieszkań, ale również klatek schodowych i lokali użytkowych.

Rodzaje wkładek do zamków

Wkładki do zamka różnią się od siebie stopniem bezpieczeństwa i rodzajem użytego klucza. Wkładka do zamka Gerda wykorzystuje różne typy kluczy – nawiercane lub nacinane. Wkładki przyjmują kształty cylindryczne lub profilowe. Wkładki cylindryczne do zamków mają kształt owalny i są jednostronne.

Wkładki profilowe do zamków posiadają więcej typów. Mogą być jednostronne lub dwustronne. Wkładki profilowe zamków typu podwójnego dodatkowo posiadają odmianę z gałką, czyli możliwością przekręcenia zamka bez klucza, tylko za pomocą uchwytu.

W odróżnieniu od wkładki cylindryczne do zamków ma różne długości. Dwustronne są symetryczne w długości obu części lub nie. Nasze produkty objęte są również klasyfikacją według normy PN-EN 1303: 2015-07. Określa ona poziom odporności na włamanie i rodzaj zastosowania.

Jak wybrać odpowiednią dla siebie wkładkę do zamka?

Należy przede wszystkim określić rodzaj wkładki – wybierając pomiędzy cylindryczną i profilową. Gdy mamy za sobą ten podział, można określić pożądany poziom zabezpieczenia pomieszczenia lub lokalu. Do miejsc, w których nie ma wartościowych przedmiotów, wkładka do zamka Gerda o niższym stopniu zabezpieczenia będzie lepszym rozwiązaniem. Są tańsze oraz bez zabezpieczeń, które sprawią, że łatwiej będzie o dorobienie klucza. Najczęściej wybiera się te wkładki w sytuacji, gdy zabezpieczają one drzwi części wspólnych, takich jak klatki schodowe, piwnice czy drzwi garażowe.

W doborze wkładki profilowej do zamków należy wziąć pod uwagę, czy drzwi muszą spełniać wymagania przeciwpożarowe. Oprócz tego istotny jest typ wkładki – zębatka lub zabierak. Drugi jest zdecydowanie bardziej powszechny. Na koniec wybieramy, czy do wkładki do zamka Gerda chcemy gałkę. Stosuje się je z reguły w drzwiach do lokali prywatnych, gdzie zamykanie od środka odbywa się arbitralnie. Następnie należy określić rozmiar wkładki. W idealnej sytuacji zamek nie będzie wystawać poza front drzwi, z powodów bezpieczeństwa oraz estetycznych. Na koniec możemy wybierać pomiędzy dwoma kolorami – nikiel satyna i mosiądz.

Zabezpieczenia stosowane we wkładkach Gerda

Nasze wkładki posiadają najwyższy stopień zabezpieczeń antywłamaniowych. Stosujemy system zabezpieczenia przed przewierceniem w postaci kołka antyrozwierceniowego bębenka i korpusu oraz kulki w bębenku. Wkładka do zamka Gerda może być skonstruowana z ochroną profilu klucza, czyli zabezpieczeniem przed jego dorobieniem. Nasze wkładki są odporne na bumping, czyli próbę otwarcia zamka specjalnie spreparowanym kluczem. Oprócz tego bardzo istotnym zabezpieczeniem na zużycie jest stosowanie materiałów antykorozyjnych. Poznaj szczegóły naszej oferty i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Sprawdź również:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl